INFORMACE K ZÁPISU DĚTÍ DO 1. TŘÍDY PRO ŠKOLNÍ ROK 2020/2021

MŠMT ČR vydalo důležité pokyny k organizaci zápisů k povinné školní docházce pro rok 2020/2021. Zápis proběhne v termínu 1.dubna až 6. dubna 2020, bez osobní přítomnosti rodičů a dětí ve škole. Motivační část zápisu se neuskuteční. Prosím, podívejte se na detail této zprávy. O dalších podrobnostech Vás budeme včas informovat. Ing. Jana Derflová, ředitelka školy

Zápis do první třídy

Zápis do první třídy bude probíhat v termínu od 1. 4. 2020 do 6. 4. 2020. V tomto období je třeba dodat přihlášku dítěte jednou z níže uvedených možností. Přihlášku si můžete stáhnout zde. O přidělení číselného kódu pro Vaše dítě budete informováni e-mailem, na adresu, kterou jste uvedli v přihlášce.

V úterý 7. 4. ve 14 hodin žádosti vyhodnotíme dle zveřejněných kritérií kritéria pro přijetí. V případě většího počtu přihlášek než je kapacita třídy, tj. 16 dětí, proběhne neveřejné losování. Následně na webu školy (na titulní stránce) a na dveřích školy zveřejníme číselné kódy přijatých dětí.

Samotný zápis bude probíhat bez osobní přítomnosti rodičů a dětí ve škole.

Přihlášku podávejte písemnou formoujedním z těchto způsobů:

• do datové schránky s elektronickým podpisem

• e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem

• poštou nebo osobně do schránky ZŠ TRNKA

Při podání žádosti o přijetí k povinné školní docházce uvede zákonný zástupce náležitosti stanovené v § 37 odst. 2 školského zákona, kterými jsou:

• jméno a příjmení dítěte

• datum narození

• místo trvalého pobytu, popřípadě jinou adresu pro doručení

• označení konkrétního zařízení (základní školy), jemuž je žádost doručena

• podpis osoby, která žádost podává

• podpis zákonného zástupce, který při podání žádosti dítě zastupuje

Dále je nutné uvést:

•  jméno a příjmení zákonného zástupce dítěte

•  jeho místo trvalého pobyt nebo jinou adresu pro doručování

• telefonní kontakt

• e-mailovou adresu

O přijetí Vašeho dítěte budete informováni na stránkách školy.

S pozdravem, Ing. Jana Derflová, ředitelka školy