ZŠ Trnka Dobříš

Adventní zastavení 2022

Adventní zastavení 2022
V pondělí v podvečer jsme se sešli před vchodem do školy a společně oficiálně zahájili advent v TRNCE. K rozsvícení stromečku zněly cizojazyčné koledy Trnkosboru a nechyběla ani jedna společná naše pro všechny. Uvnitř pak ve vánoční atmosféře světýlek a vůně svařáku čekaly dílny pro děti a spousta drobností ke koupi. Návštěvníci foukali skleněné kouličky na stromeček, zdobili perníčky, malovali na textil a splétali přírodní vánoční dekorace. V dílně Ládi Svobody se třpytily skleněné šperky i lampičky, v krámku Rukama Nohama se nabízelo nepřeberné množství textilních batohů, tašek nebo utěrek, družina nestíhala prodávat své vánoční dekorace a keramické výrobky výtvarné dílny. Šesťáci se rozhodli využít tuto příležitost a vydělat nějaké peníze na jejich velké zvelebovací plány trnkové zahrady, hlavně venkovní učebny. A dařilo se jim, měli plné ruce práce. Někdo hrál na ukulele a zpíval koledy, jiní prodávali s láskou doma připravené dobroty, další nabízeli ozdoby vyrobené při pracovkách a obrovský úspěch měla také horká čokoláda a cukrová vata. Úspěch byl zaručen! Jak si můžete ověřit na fotkách, akce se báječně vydařila, všichni jsme si užili spoustu povídání, ochutnávání, čekání ve frontě na cukrovou vatu, odnesli jsme si různé drobnosti a dárky a v té chvíli zastavení jsme mohli nasávat první těšení na Vánoce.