ZŠ Trnka Dobříš

Advent s knihou

Advent s knihou
Milý čtenáři! Otevíráme pro Tebe možnost zapojit se do soutěže „Advent s knihou". Soutěž bude probíhat po celý čas od 1. do 24. prosince. Každý všední den nalezneš pod číslem na webu níže ukázku textu, ilustraci z knihy, poslech části knihy nebo přebal knihy. Tvým úkolem je zjistit, vypátrat, uhodnout název knihy a jejího autora / její autory. Na začátku si vytiskni tabulku, do které budeš názvy knih a autory zaznamenávat. Tabulku s instrukcemi nalezneš na stejných stránkách. Ukázka se vždy objeví až v daný den.

Soutěžní knihy a všechny instrukce nalezneš ZDE. Do soutěže se není třeba nijak předem přihlašovat.

Na začátku si vytiskni tabulku, do které budeš názvy knih a autory zaznamenávat. Tabulku s instrukcemi nalezneš na stejných stránkách

Soutěžit může jednotlivec i celá skupina. Všichni členové případných skupin musí ale vždy patřit do jedné ze tří soutěžních kategorií: 

  • žáci ZŠ TRNKA
  • žáci jiných škol
  • dospělí / rodiče a celá široká veřejnost vítána

Tzn. nemůže být jedna skupina soutěžících ve složení dospělý a dítě. 

V každé kategorii vyhrává ten jednotlivec nebo skupina, která zjistila za celý čas správně nejvíce soutěžních knih (názvů i autorů). V případě shody - stejný počet správných odpovědí - bude vítěz v kategorii losován. 

A co můžete vyhrát? Každý soutěžící se obohatí četbou, poslechem, ochutnávkou knih. Ten/ti nejlepší v počtu uhodnutých knih (název i autor) získají poukaz na nákup knih v hodnotě 500 Kč. 

Vyplněnou tabulku můžete odevzdat osobně ve škole Janě Zajícové nebo Kačce Šmahelové, nebo fotku obou stran vyplněné tabulky zašlete na e-mail: smahelovakatka@zstrnka.cz a to nejpozději do pondělí 3. ledna včetně. Výsledky budou vyhlášeny na stránkách soutěže nejpozději ve středu 5. ledna 2022.

Těšíme se na náš společný čtenářský adventní zážitek!

Jana Zajícová a Katka Šmahelová