Voda ve třetí třídě
Dnes jsme měli možnost prozkoumat, co víme o vodě, kde se s ní můžeme setkat, v jaké podobě a jak ji chránit a s rozumem využít…Díky programu Voda od Zuzky Bartákové a její kolegyni Marcele Kretschmerové jsme se dozvěděli mnohé nové a vyzkoušeli si několik pokusů. Proč udrží kapka kulatý tvar a více vody se rozlije, co věci drží na hladině, co je to vzlínavost, tlak a gravitace a mnoho dalšího…Moc děkujeme!
Zápisu se zúčastnilo celkem 28 uchazečů. Na základě stanovených kritérií proběhlo bodové hodnocení. Patnáct účastníků zápisu získalo dostatečný počet bodů k tomu, aby mohli být přijati do 1. ročníku ZŠ Trnka ve školním roce 2023/2024. Čtyři účastníci (ident. č. 14, 20, 22, 24) získali shodný počet bodů a z nich bude vylosován jeden přijatý a další v pořadí jako náhradníci. Losování se uskutečnilo ve středu 5. dubna 2023 v 15 hodin v ředitelně školy. Losování bylo veřejně přístupné. Kompletní seznam přijatých uchazečů je zveřejněn na vývěsce a na webu školy v detailu. V Dobříši dne 5. dubna 2023, Ing. Jana Derflová, ředitelka školy
Trnkový ples 2023
Kdo nezažil, neuvěří! Druhý ročník benefičního plesu pro TRNKU je za námi a my jsme plni dojmů. Děkujeme všem návštěvníkům za opravdu milá setkání, za odvahu přijít v dobovém oblečení 80. či 90. let, za štědrost a taneční zápal. Děkujeme kapele Wocaties Band za nadšení pro hraní, děkujeme našim úžasným rodičům a zaměstnancům ZŠ TRNKA za velkou podporu v přípravách, děkujeme všem sponzorům plesu za dary do tomboly a do dražby, děkujeme tanečnímu studiu Kalliopé za úžasná předtančení, děkujeme městu Dobříš a společnosti OSA za opětovnou podporu naší akce! Zatím ještě nemáme zkompletované celkové výdaje spojené s plesem, ale už teď to vypadá, že jsme se s výtěžkem přehoupli přes 50 000 Kč! Cílem naší benefice bylo nashromáždit finance na další splátku dluhu, který si Trnkový květ z.s. jako zřizovatel školy musel v době, kdy byla naše škola pouhou myšlenkou, půjčit na první etapy rekonstrukce. Díky Vám, Vašemu času, ochotě pomoci, štědrosti se spolku daří své závazky plnit. Děkujeme a těšíme se příští rok znovu na tanečním parketě! Tým trnkového plesu
Praha trochu jinak
Deváťáci se vypravili na netradiční prohlídku Prahy s paní Zuzanou, bývalou bezdomovkyní závislou na heroinu. Aneb preventivní program od člověka, který ví o čem mluví a ukazuje těžkou cestu z propasti zpět k běžnému životu. Děkujeme @pragulic
Cirkus - konečně představení
Cirkusové představení našich žáků v rámci projektu Happy Kids nám vyrazilo dech! Ověřili jsme si, že je možné tleskat dvě hodiny v kuse a že za dva dny... tedy za 4 hodiny... se dá se zkušenými trenéry a vnímavými žáky nacvičit něco nevídaného! Klobouk dolů!
Cirkus přijíždí
Už se to chystá - přijďte si v neděli v 10 hodin postavit cirkus.
Kreativní focení na mobilní telefon pro děti
Ve středu 5. dubna startuje v TRNCE nový kroužek pro děti. Pod laskavým vedením Radky Pipotové se děti naučí tvořivě fotit s pomocí mobilního telefonu.
Cirkus Happy Kids 2023
V prostoru dobříšského skateparku vyroste v neděli 19. března cirkusové šapitó. Proč zrovna tady? A co je to vlastně za cirkus? Proč se jmenuje Happy Kids? Odpověď na tyto otázky je jednoduchá. ZŠ TRNKA se zapojila do projektu Cirkus Happy Kids. Ten zaštiťují profesionální artisté, kteří se svým šapitó projeli téměř celý svět a nyní své umění předávají dětem. Během týdenního projektu mají děti příležitost stát se fakíry, klauny, kouzelníky, žongléry, tanečníky či akrobaty a společně nacvičí celé cirkusové představení. To pak mohou předvést nejprve při generální zkoušce dětem z jiných škol a školek a poté při dvou podvečerních představeních pro širokou veřejnost. A proč to všechno? Protože skrze tento projekt se toho děti hodně naučí, je to příležitost k mnoha důležitým dovednostem, a to nejen těm cirkusovým. Smyslem projektu není jen zážitek cirkusového představení. Důraz je kladen na možnost každého otestovat si své hranice, odhalit své mnohdy skryté talenty, překonat sám sebe, zvládnout trému. Neméně důležitý je pak aspekt spolupráce, týmového ducha, spoluzodpovědnosti za celou skupiny, podpory ostatních spolužáků, důvěry v sebe i v ostatní členy skupiny. Potlesk v šapitó je pak potvrzením důležitosti a jedinečnosti každého z našich dětí. Budeme moc rádi, když přijmete pozvání na naše cirkusová představení pro širokou veřejnost, která se uskuteční ve čtvrtek 23. března a v pátek 24. března vždy od 17 hodin v šapitó v prostoru skateparku. Těšíme se na Vás!