prázdninová přání
Čtvrťáci v minulém týdnu tvořili obrazy na téma prázdninová přání v životní velikosti. A dařilo se jim!
Zahradní slavnost v neděli 25.6.
Vážení rodiče a přátelé TRNKY, srdečně Vás zveme na letošní zahradní slavnost. Plánujeme různá hudební vystoupení, stánek s masážemi a dekoracemi, domácí limonády, prodej háčkovaných výrobků a kouzlení s bublifuky. Chybět nebudou ani různé dobroty. Škola bude otevřená k individuálnímu prohlédnutí. Těšíme se na Vás!
Třeťáci se učí venku
Třeťáci dnes pracovali venku skoro celé dopoledne- v češtině procvičovali slovní druhy, v matematice násobení a dělení, a na závěr ve výtvarce malovali temperou... A dařilo se jim!
Cesta do pravěku
Deváťáci si po přijímačkách zaslouženě vyrazili do Národního muzea a putovali ze sálu do sálu z prvohor až do současných čtvrtohor. Dozvěděli se, jak vypadalo naše území v průběhu prehistorie, zjistili, proč se tu vyskytuje černé a hnědé uhlí, objevili výjimečného českého dinosaura - hádejte, jak se jmenuje! Věříte, že existoval medvědopes? Že u nás bylo opakovaně moře? Že "našeho" dinosaura okousali žraloci? Opravdu byli předchůdci koní s drápy? Laskavý průvodce Martin nás provedl prehistorií od trilobitů a lilijic přes plavuně a amonity až po mamuty a srstnaté nosorožce. Děkujeme!
Orienťák
Na Přeboru škol v orientačním běhu získala ZŠ Zrnka zase krásná umístění a všichni sami doběhli do cíle. Ať už byli první, nebo se umístili na dalších místech, všichni dohromady získali v kategorii za 2.-5. třídu nádherné 1. místo! Vezeme zase pohár!!!
Školní kolo recitační soutěže
Dnes se v ZŠ Trnka uskutečnilo školní kolo recitační soutěže. Žáci 1.stupně bojovali slovem a veršem s velkým nasazením. Básnickému zápolení pozorně naslouchali a fandili jejich spolužáci. Nakonec všichni ocenili první tři v kategoriích 1.- 2. třída, 3. - 4. třída a 5. třída. Tři interprety vysíláme do dalšího recitačního klání v pondělí 29. května, které se bude konat ve Strži u Dobříše. Držme jim palce!
Mary's Meals
Májové slavnosti v duchu benefičního prodeje pro organizaci Mary's Meals. Výrobky, které děti z Trnky tvořily, pomohly vydělat peníze na jídlo pro 24 dětí v Africe na celý školní rok! Děkujeme za příležitost být u toho!