Rekonstrukce vstupních dveří ZŠ TRNKA
V červenci 2023 byly v rámci dotačního projektu vyměněny přední a zadní vstupní dveře školy. Projekt byl finančně podpořen ze Státního zemědělského intervenčního fondu, Programu rozvoje venkova. Výměnou původních starých dveří za nové byly naplněny cíle projektu, kterými jsou vytváření vhodných podmínek pro výuku, poskytování kvalitního zázemí pedagogům i žákům a zajištění budovy proti vniku cizích osob.
prvňáčci venku, hra telefon
Poznáte, s jakým písmenem se dnes seznamovali prvňáčci? A znáte hru telefon? Jeden slovy popisuje svou stavbu a druhý podle jeho instrukcí staví. Na konci se obě stavby porovnají.
Na některých kroužcích v TRNCE je ještě pár volných míst! Co takhle začít s hrou na ukulele? Nebo raději šachy? A co tahle využít své ruce ke tvorbě? Neváhejte se přihlásit.
pozdrav z prvních dní první třídy 2023
Posíláme moc pozdravů z 1. třídy. Dnes jsme využili krásného počasí a přesunuli se na celý den ven. Už se na Vás všechny v pondělí moc těšíme!
Adapťák 2. třída 2023
Druháčci se letos ladí na nový školní rok na Terrafarmě v Chašticích. A že toho dnes stihli spoustu! Vydali se na průzkum okolních lesů, kde si zahráli bojovku. Stavěli domečky pro malé i velké skřítky a nabatikovali si trička. Kromě toho přivítali 3 milé návštěvy a pomazlili se s místním zvířectvem. A teď? Teď už spí “pod hvězdami”. Včerejsek byl ve znamení moštování. Kromě toho jsme ale stihli prozkoumat les na druhé straně, zahrát si nové hry, ochutnat domácí zmrzlinu a dokonce překonat svůj strach a obavy při noční hře v lese. Vše jsme zvládli na jedničku! Spolupracovat jsme se učili mimo jiné i při tajuplné aktivitě s míčkem…holčičí partu naprosto pohltila a uhodnete jejich rekord bez pádu míčku? Nápověda: začínali na 15.
Adapťák 6. třída 2023
Šesťáci vyrazili na adaptační výjezd do Staré Živohoště. Celý pobyt se odehrává ve znamení přechodového rituálu. Včera jsme si užili lanový park a večerní očistní rituál u ohně. Dnes děti čekala výzva v lese, odpoledne ochlazení v bazénu a večerní bowling. Těšíme se na zítřejší přespání v Trnce.
Adapťák 9. třída 2023
Deváťáci dnes vyrazili do Sušice, kde překvapení v podobě lanového parku některým posunulo osobní limity. Večer předvedli své kuchařské nadání při soutěži o nejlepší večeři. Je libo úžasnou palačinku, kařezy, Aniččiny nudle, bagely nebo gnochi al dente a rajče? Vítězové zítra nemusí na ranní rozcvičku! Večer proběhla skupinová aktivita, která rozvlnila tři světelné avatary a vrah z městečka Palerma odvedl téměř dokonalou práci (padla skoro celá devítka)..  Deváťáci během adaptačního výjezdu přemýšlí, co by v Trnce ještě chtěli zažít a jak, kde a s kým by se s ní v červnu rádi rozloučili. Ambice tedy máme vysoké! Hrad Velhartice zaujal deváťáky nejen svým jedinečným půdorysem, ale i vtipným průvodcem! Věděli jste, že přehřátí organismu pod brněním a zbrojí vedlo často až ke smrti? A z čeho se v hradní palírně vyráběla pálenka?
Adapťák 7. třída 2023
Letošní sedmáci vyrazili na adaptační výjezd do Neratova v Orlických horách. Celý adaptační výjezd nás provází téma Hranice. Dnes jsme vyrazili objevovat tvrz Hanička a její okolí. A doufáme, že nám pěkné počasí vydrží i na další výlety.
Adapťák 8. třída 2023
Osmáci se letos zabydleli na chatě Fram, pojmenované podle lodi norského polárníka Nantsena. Posádku Framu tvořili chlapíci, kteří se výborně orientovali v přírodě a věděli, že se neobejdou bez vzájemné spolupráce. Snažíme se jejich poselství následovat v podmínkách šumavské přírody. Včera jsme ušli 20 km a večer společně uvařili večeři, pečené kuře s brambory. Několik odvážlivců zvládlo po cestě otužování ve Vydře, v místě, kde to ochrana národního parku umožňuje. Pozorování vlčího výběhu v Srní se vyplácí a my po čase spatřujeme dokonce čtyři vlky.
Adaptační a plavecký kurz 3., 4. a 5. třída
Třeťáci, čtvrťáci i páťáci dnes společně vyrazili na plavecký adaptační kurz a hned v příjezdový den měli nabitý program. Po ubytování se zvládlo rozdělení do několika plaveckých skupin a také ochutnávka tobogánu a vířivky. Před večeří navštívili Kapli Anděla Strážce a dobrovolníci si také vyzkoušeli běh do 121 schodů. Na plaveckém výcviku v Sušici začínají mizet děti pod hladinou! Když se občas vynoří, trénují techniku i na pevné zemi. Při odpoledním programu jsme si zahráli hry v parku na ostrově a pak si děti mohly pohrát na hřišti či zahrát fotbal. Večerní program byl věnován tvoření.