ZŠ Trnka Dobříš

Aktuality

Vážení rodiče, vážené děti, v TRNCE se otevírají nové kroužky, které se rozjedou v případě naplnění od začátku druhého pololetí. Využijte nabídky a přihlaste se v detailu zprávy.
Detail »
25.01. 2023
Bruslení druháčků
Druháčci si dnešní bruslení moc užili.
Detail »
25.01. 2023
Dělení živočichů
Čtvrťáci mají za sebou premiéru tvoření lapbooků na téma dělení živočichovů. Proběhlo samotné tvoření, prohlížení ostatních lapbooků společně s psaním ocenění a doporučení mezi sebou navzájem. Objevily se zajímavosti, hádanky, vtipy i kvízy. Nakonec každý svůj lapbook představoval před ostatními. Z reflexe to vypadá, že jsme je určitě nedělali naposledy!
Detail »
25.01. 2023
Zimní radovánky
Výtvory prvňáčků ze samotvrdnoucí hmoty na téma Zima a zimní radovánky.
Detail »
25.01. 2023
Palačinky
Čtvrťáci v úterý pekli palačinky podle pracovního postupu. Moc nám chutnaly!
Detail »
Autorské čtení s Petrem Hudským
Dnes se děti v 1., 2. a 3. třídě setkaly v rámci autorského čtení se scénáristou mnoha pohádek, filmových i televizních scénářů a autorem dětských knížek panem Petrem Hudským. Příběhy o telátku Popletovi se dětem moc líbily! S panem Hudským se pak odpoledne setkali i osmáci. Část výuky mají ve čtvrtek věnovaný představení různých profesí a povolání. Setkání bylo pro děti i dospělé inspirativní a v příjemné atmosféře.
Detail »
První samostatný projekt
Dnes třeťáci objevovali, k čemu najdeme v naučné knize Slovníček pojmů a Rejstřík. Vyzkoušeli si najít potřebné informace a domluvili se na prvním projektu v samostatné práci. Cílem je zpracovat ve dvojici téma vybrané soustavy lidského těla. Již teď se těšíme, jaké poznatky budou děti za 14 dní prezentovat.
Detail »
25.01. 2023
Slalom
Prvňáčci si dnes na bruslení vyzkoušeli slalom.
Detail »
25.01. 2023
Na vlastní kůži
Čtvrťáky ve středu provázela dvouhodinovým programem školní psycholožka Líza. Děti si vyzkoušely doslova na vlastní kůži například to, kde má každý z nás své hranice a zjistili, že se to může hodně lišit.
Detail »